Hercertificeren CMC-predikaat

Het CMC-predikaat wordt verleend als bewijs van voortdurende inspanningen en activiteiten op het gebied van professionele ontwikkeling en reflectie op het eigen handelen. Daarnaast geeft het aan, dat CMC-leden verantwoording over dit handelen willen afleggen aan klanten en collega-professionals.

CMC-leden komen in aanmerking voor verlenging van het CMC-predikaat als zij zich gedurende de looptijd van het certificaat (i.e. vier jaar) voldoende hebben ingespannen ter bevordering van hun professionele ontwikkeling. De waarde van de inspanning wordt uitgedrukt in Permanente Educatiepunten (PE-punten).

In de periode van vier jaar dient u minimaal 100 PE-punten ten behoeve van de CMC hertificering in de volgende verdeling te behalen:

  • 40 punten Professionele Reflectie
  • 50 punten Vakinhoudelijke verdieping
  • 10 punten Professionele ontmoetingen

Een CMC-lid heeft een eigen PE-online dossier waarin persoonlijke Permanente Educatie (PE) kan worden ingezien en bijgehouden. Indien u beschikt over een geldig gelijkwaardig certificaat hoeft u geen PE punten meer te halen. Wel moet u een kopie van het gelijkwaardige certificaat in het PE systeem uploaden. Uiteraard kunt u in dit geval het PE systeem gebruiken om uw eigen ontwikkelingen bij te houden.

De Commissie van Toelating en Toetsing (CTT) heeft professionaliseringsactiviteiten als volgt ingedeeld: