Leergang Interim Manager 2.0
- Start:
- 15-09-2010 18:30
- Eind:
- 15-09-2010 21:00
- Locatie:
- Seats2Meat Utrecht
- Type:
- Activiteit van derden
Waarom deze leergang?
De eerste editie van de leergang Interim Manager 2.0, die in mei en juni plaatsvond, was een groot succes. Het programma kreeg hoge waarderingscijfers. De deelnemers, grotendeels leden van de nvim, reageerden enthousiast. Lees maar eens de impressies van Peter van der Jagt en Judy Alkema. Alle reden voor een tweede editie, dus.
De leergang is een logische voorzetting van het gelijknamige, zeer succesvolle seminar dat de nvim op 29 januari in Maarssen organiseerde. Dit inspirerende overzicht van sociale media leidde tot diverse verzoeken om een praktisch gericht vervolg.
Zelfstandige professionals hebben het niet gemakkelijk. De kosten staan overal onder druk, waardoor er per saldo minder opdrachten beschikbaar zijn. Opdrachtverwerving via nieuwe media verdringt in hoog tempo traditionele kanalen zoals bemiddelingsbureaus. Velen hebben het gevoel achter te blijven. Maar waar beginnen?
Hoe kun je als zelfstandig professional je doelen bereiken met sociale media? De leergang Interim Manager 2.0 biedt een unieke mogelijkheid om dat te ontdekken.
We zijn er trots op de nieuwe samenwerking met de Orde van organisatiekundigen en -adviseurs (Ooa). Ook leden van de Ooa hebben daardoor nu de mogelijkheid om met een aantrekkelijke korting in te schrijven.
Wat maakt deze leergang uniek?
- Focus en vertrouwen. Interim Manager 2.0 is ontwikkeld in nauwe samenwerking met de nvim.
- Persoonlijk en praktisch. Ruimte voor het inbrengen en bespreken van cases. Voorafgaand aan het lesgedeelte inloop met de mogelijkheid tot het stellen van vragen. Besloten online discussiegroep.
- Extra aandacht voor opdrachtverwerving. Veel meer toegespitst op de situatie van zelfstandige professionals dan vergelijkbare leergangen.
- Inspirerende locatie. Seats2meet Utrecht is naast een prachtig vergadercentrum ook een inspirerende ontmoetingsplaats voor zelfstandige professionals. Ook de nvim neemt deel aan deze community.
- En, last, but not least, de docenten natuurlijk.
Docententeam
Docenten Bas Westland en Paulus Veltman combineren vele jaren ervaring als docent en trainer met unieke kennis van het werken met nieuwe media. Bas en Paulus zijn mensen van de praktiijk: ze zijn beiden werkzaam in dit specialisme. Hun enthousiasme werkt aanstekelijk.
Bas Westland heeft een “dubbele loopbaan” achter de rug. Na eerst 10 jaar bij diverse internationale bedrijven in HR managementfuncties te hebben gewerkt, is hij sinds 1999 actief in de commerciële werving & selectie, waarvan de laatste 10 jaar als ondernemer met e-people. Al sinds 2004 zet hij social media in bij het klanten- en kandidatencontact. Daardoor geeft hij nu al twee jaar training in het gebruik van social media voor recruitment-, verkoop- en sollicitatiedoeleinden. Dat doet hij o.a. voor Rise, ZZP Adviescafé en KennisClinics. Bas schrijft onder meer voor EmploIT, waarvan hij ook hoofdredacteur is, Recruitment Matters en het Expertlogvan Sprout. Verder is hij regelmatig spreker op seminars en congressen over sociale media, recruitment en ondernemerschap. Bas is onder meer lid van de Professional Speakers Association Holland, IPAN en Recruiters United.
Paulus Veltmanheeft na een succesvolle loopbaan als manager van innovatieve projecten zijn hart gevolgd en is nu een veelgevraagd spreker, commentator en docent over nieuwe media. Daarnaast voert hij voor bedrijven, waaronder ABN AMRO en Imtech, projecten op dit gebied uit. Paulus is lid van de Professional Speakers Association Holland en het Service Design Netwerk Nederland. Hij schrijft onder meer voor Marketingfacts en Zoomz en heeft de populaire gratis startershandleiding Aan de slag met Twittergepubliceerd. Meer informatie en voorbeelden van mediaoptredens vind je op paulusveltman.nl.
Resultaat van de leergang
- Je hebt kennis van de belangrijkste tools op het gebied van online media
- Je kunt sociale media gebruiken om je netwerk uit te breiden
- Je kunt sociale media gebruiken om je persoonlijke merk te versterken
- Je kunt sociale media succesvol inzetten voor opdrachtverwerving
- Je hebt een persoonlijk nieuwe media-strategie opgesteld en bent in staat om die uit te voeren
Programma
woensdag 15 september - Sessie 1 - Slimmer werken
• Kennismaking. Toelichting programma. Inventarisatie persoonlijke
leerdoelen
• Slimmer werken:
o Hoe wordt ik mijn email de baas?
o Werken op afstand
o Computeronafhankelijk werken (Google Docs, MindMeister,
bestanden delen, etc.)
o Veiligheidaspecten
woensdag 22 september - Sessie 2 - Opdrachten krijgen met LinkedIn
- Hoe maak je je vindbaar voor opdrachtgevers met je LinkedIn-profiel, je online visitekaartje
- Hoe vind ik de opdrachtgevers die open staan voor mijn dienstengebruikmakend van LinkedIn en Google
- Hoe benader ik mijn potentiële opdrachtgevers zodanig, dat ze positief reageren op mijn boodschap?
woensdag 29 september - Sessie 3 - Je bent wat je publiceert
• Wat wordt er over je gezegd? (Google Alerts, TraceBuzz, etc.)
• Zoeken voor gevorderden
• Zakelijk bloggen:
o Weblogs vs traditionele websites
o Gratis tools en hulpmiddelen (Blogger, WordPress,etc.)
o Zelf een blog maken (praktische oefening)
o Je content promoten
• Krijg fans!
o Sociaal krediet opbouwen
o Een community activeren
o Fans maken van je klanten
• Beeld en geluid publiceren
woensdag 6 oktober - Sessie 4 - Opdrachten krijgen met Twitter
- Wat is Twitter en hoe werkt het?
- Twitter zakelijk gebruiken
- Expert tips en hulpmiddelen
woensdag 3 november - Sessie 5 - Maak een plan!
• Je persoonlijke sociale media-strategie opstellen
• Omgaan met bezwaren:
o "Ik heb geen tijd"
o "Ik kan niets delen over mijn huidige opdracht"
o "Mijn opdrachtgevers gebruiken dit niet"
• Hoe houd ik een voorsprong? De allernieuwste trends en ontwikkelingen
(Facebook, Google Wave, Google Buzz)
• Evaluatie persoonlijke leerdoelen
Praktische informatie
Cursusdata: (woensdag) 15 september, 22 september, 29 september, 6 oktober, 3 november 2010
Cursustijd: 18:30 - 21:00 uur (vanaf 18:00 inloop met warm/koud buffet)
Locatie: Seats2Meat Utrecht
Maximum aantal deelnemers: 12
Prijs: 975 euro, exclusief BTW (uitsluitend voor leden nvim en Ooa); Niet-leden betalen een meerprijs van 200 euro
Aanmelden via: Mindz.com. Mail eventuele vragen naar paulus.veltman@gmail.com
Algemene voorwaarden
- Minimum aantal deelnemers: 8
- Cursusgeld dient vooruit te worden betaald. Na aanmelding krijgt u een factuur van de nvim.
- Kostenloos annuleren is mogelijk tot twee weken voor de eerste cursusdag. Bij annuleren binnen twee weken voor aanvang is 100 euro exclusief BTW verschuldigd, binnen een week de helft van het cursusgeld.
- Deelnemers dienen op de cursusavonden zelf een laptop mee te nemen die contact kan maken met draadloos internet (aanwezig op de locatie).
Met vriendelijke groeten,
Ina Huising, Reyer Brons, Ron Crone
______________________________________________________________________
Secretariaat Nederlandse Vereniging voor Interim Managers
Postbus 1058
3860 BB NIJKERK
Tel: 033 - 247 34 09
Fax: 033 - 246 04 70
E-mail: secretariaat@nvim.net
www.nvim.net
KvK Utrecht: 40481898