Activiteitenagenda

Workshop Teamcoachen

Start:
08-06-2010 15:30
Eind:
08-06-2010 20:00
Locatie:
Openbare Bibliotheek Amsterdam
Type:
Ooa professionaliseringsactiviteit

Het onderwerp
Teamcoachen, ofwel: hoe creëer je een effectief team? Wat is daarvoor nodig? Een effectief team heeft bijvoorbeeld heldere doelstellingen die alle teamleden kennen en waaronder allen hetzelfde verstaan. In een effectief team heerst openheid. Als er tegengestelde meningen zijn, kunnen de teamleden die uiten. Gesprekken over het werk zijn hetzelfde in het team als op de gang. Teamleden zien conflicten als een manier om te leren omgaan met verschillen en als bijdrage aan collectief leren, waardoor het team nog beter in staat is haar doelen te realiseren. Een effectief team heeft regelmatig overleg over het teamfunctioneren.
Teamcoaching zoomt in op de onderlinge interactie tussen teamleden, de patronen waarmee teamleden op elkaar reageren en waarin zij niet altijd even effectief zijn. Door de patronen te benoemen en ter discussie te stellen, is het mogelijk andere interactiepatronen op gang te brengen, met andere resultaten.
 
Workshop
Wil je meer weten over teamcoaching of heb je vragen uit je eigen teamcoachpraktijk? Kom dan naar de workshop teamcoachen.
De workshop gaat in op fasen van teamontwikkeling en gedrag en opvattingen waaraan je kunt merken in welke ontwikkelfase een team zich bevindt. Succesfactoren van teamcoaching komen langs, net als ruimte voor het inbrengen van praktijkcasus, waarmee we aan de slag gaan.
 
Programma
15.30 uur ontvangst met koffie en thee
16.00 uur workshop
19.00 uur lichte maaltijd
20.00 uur einde workshop
 
Toegevoegde waarde voor Ooa-leden
Ervaren wat de succesfactoren van teamcoaching kunnen toevoegen aan de gereedschapskist van adviseurs. Bijvoorbeeld door de bewustwording dat teamcoaching een manier is om het eigenaarschap voor een verandering in de samenwerking daar te laten waar hij hoort: bij het team zelf.
 
Doelgroep
Organisatiekundigen, -adviseurs en managers.

Workshopleider
Drs. Esther de Haan (CMC) is auteur van ‘Kookboek voor teams: 20 praktische oefeningen voor de teamcoach’ en eigenaar van De Haan Teamcoaching. Meer informatie: www.dehaanteamcoaching.nl, info@dehaanteamcoaching.nl, telefoon: 06-47284904.
 
Praktische informatie

Locatie

OBA (Openbare Bibliotheek van Amsterdam)
Oosterdokskade 143
1011 DL Amsterdam

Kosten
Ooa-leden € 115,=,  niet-leden  € 145,= (excl. 19% BTW).
De kosten zijn inclusief het boek ‘Kookboek voor Teams’, geschreven door Esther de Haan en inclusief koffie, thee en maaltijd.

Aanmelden
Uiterlijk (2 weken van te voren)dus voor 25 mei 2010.
Per e-mail: secretariaat@ooa.nl (vermeld uw naw-gegevens, lid of niet)
Er is geen maximum aan het aantal deelnemers van 25 personen. Ongeveer anderhalve week vóór aanvang van de workshop ontvangt u van ons een bevestiging, de routebeschrijving en de factuur. 
 
Annuleren
Uitsluitend schriftelijk (per post, fax of e-mail) vóór 26 mei 2010. 
Annuleert u na deze datum, dan worden de kosten volledig in rekening gebracht.

Informatie:
Ooa-secretariaat, tel. 033 247 34 42
Terug naar het agenda overzicht

 

Permanente Educatie punten (PE-punten)

In de Ooa activiteitenagenda staan de te behalen PE-punten per activiteit vermeld.
Hierin is onderscheid gemaakt in drie typen PE-punten: 

  • Professionele reflectie (Rood)
  • Vakinhoudelijke verdieping (Blauw)
  • Professionele ontmoeting (Groen)

De Commissie van Toelating en Toetsing (CTT) heeft de professionaliseringsactiviteiten van de Ooa als volgt ingedeeld: klik hier voor de verdeling.

Impressie activiteiten

De Orde organiseert een groot aantal activiteiten per jaar. Klik hier voor een impressie van deze activiteiten.

Activiteiten van andere verenigingen

De Ooa heeft met de BA&O en nvim afspraken gemaakt over het over en weer deelnemen van leden aan door de verenigingen georganiseerde activiteiten. Voor leden de mogelijkheid om tegen voordelige (leden-)tarieven kennis te maken met en deel te nemen aan de activiteiten van de BA&O en nvim.

Klik op het logo voor de link naar de activiteitenagenda.




Sioo workshops Veranderen, Organiseren, Adviseren en Leidinggeven in het eerste halfjaar van 2012 (21 tot 39 PE punten!)