Large Scale Event: De nieuwe Stad
- Start:
- 23-04-2010 09:00
- Eind:
- 23-04-2010 17:00
- Locatie:
- Creative Campus Almere
- Type:
- Ooa professionaliseringsactiviteit
Klik hier voor het door de werkgroep samengestelde eindrapport met daarin de uitkomsten van uw discussies.
Wat erin zat kwam eruit, en meer dan dat!
203 deelnemers uit het hele land bogen zich op 23 april in de voormalige Niveafabriek in Almere over het thema “De Nieuwe Stad”
Uit het eerste tafelwerk kwamen 240 statements waarmee de multidisciplinaire kijk direct werd bevestigd.
Sprekers brachten vernieuwende, verbluffende en beangstigende inzichten die de gesprekken in tafelronde 2 kleurden.
Spreker Alkema
Spreker Bakker
Spreker Beukering
Tijdens de lunch ontstond er meer en meer een stadsbeeld om ons heen fysiek maar ook virtueel. Het grafittiwerk van 15x3 m werd het beeld van de nieuwestad, er werd een compositie gemusiceerd en steeds meer uitingen werden aangeplakt. Maar ook was er een levendige meet & greet in de zon op de parkeerplaats.
In de open space ontstond een creatieve diepgang. Er vormden zich groepen rondom thema’s als Maakbaarheid en De fysieke ten opzichte van de virtuele wereld. Na het bewonderen van elkaars werk, werd de opgedane kennis geconvergeerd tot 5 wetten van succes voor De Nieuwe Stad.
Fact and figures
- 40 bussen graffiti verf
- 83 stadsgeluiden
- 205 flipcharts
- Iets te weinig broodjes
- 16 memory sticks
- 4 actieve twitteraars
- 82 keer de trambel
- 1step
Wat zeiden de deelnemers?
- We willen een groene stad, we willen een blauwe stad. We willen een fleurige stad.
- Ik wil een hart in de graffiti, het gaat hier wél om mensen.
- Hoe ruikt een virtuele boom?
Vijf wetten
- Praat niet over de stad, maar met mensen
- Stimuleer nieuwsgierigheid naar diversiteit
- De nieuwe stad in een zichzelf vernieuwende stad
- Zorg voor cohesie (co-creatie) door bestuur en burgers
- Doe stoute dingen
Miel Otto, voorzitter van de OOA:
“ Een intrigerende spanning tussen inhoudelijke verdieping en speelse vormgeving. Is de gezamenlijke reis niet belangrijker dan de output?”