Activiteitenagenda

Workshop "Levende Cijfers" Door Ronald van Tol

Start:
09-02-2010 04:00
Eind:
09-02-2010 05:00
Locatie:
Wordt later bekend gemaakt
Type:
Ooa professionaliseringsactiviteit

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Levende cijfers
Door de cijfers heen een onderneming begrijpen

Datum :     9 februari 2010
Tijd  :        13.00 – 20.00 uur
Locatie :    Antropia te Driebergen 

                              

Het onderwerp: Levende cijfers
Analyse van de resultatenrekening en balans is nodig om te begrijpen wat er in een onderneming aan de hand is en welke (financiële) ruimte er is om in te grijpen. Voor adviseurs en organisatiekundigen die tot nog toe cijfers vermeden hebben. In één sessie een jaarrekening begrijpen en kunnen lezen.
Deze workshop is inleidend in begrip van financiële taal en organisatie analyse. Zo bestaat er ook een verdiepende workshop, die verder in gaat op analyse van de onderneming.

Workshop:
In de workshop introduceert Ronald van Tol u op een gemakkelijke wijze in de financiële taal, de resultatenrekening en de balans. U kunt door het volgen van de workshop de cijfers lezen en, misschien nog met een beetje hulp, een analyse maken. Toch gemakkelijk om te weten of een onderneming groeit, nog kan investeren of direct failliet gaat. Deze workshop helpt adviseurs en interim managers de geheimen van  de cijfers achter de onderneming te begrijpen en interpreteren in de adviesopdracht. Je kunt niet zonder.
De workshop behandelt de financiële taal aan de hand van cases en uw eigen vragen. We starten met case van de organisatie adviseur, vergelijkbaar met uw eigen situatie. Hierin behandelen we basisbegrippen. Vandaar uit werken we verder. U kunt zien wat groei van een onderneming betekent in omzet, winst en in geld en krediet. Weet u dat u aan groei kapot kunt gaan? Dan kijken we naar een actuele casus…
“Ik geef deze training al meer dan 10 jaar met succes aan adviseurs en managers. Mensen die de cijfers lieten voor wat ze waren. Nu durven ze in elk geval er naar te kijken en ze te interpreteren.” Onlangs hebben meer dan 40 OOA leden deze workshop al gevolgd en was de feedback zeer positief:
“Goed en helder verhaal voor niet-financiële managers.” “Goed bruikbaar voor de eigen praktijk.”

 

Toegevoegde waarde OOA-leden:
Een goede cijfermatige analyse brengt u onmiddellijk tot de kerngebieden, waarover u moet adviseren. Waarom over de productie adviseren als de verkoop stagneert? Waarom aan personeelsbeleid werken als de onderneming tegen de klippen opgroeit. Waarom een groot programma draaien bij een onderneming die geld te kort heeft?
In “Levende cijfers” leert u de taal van cijfers en daarmee door de cijfers heen de onderneming begrijpen. Het gaat in deze workshop niet om financiële onderwerpen, maar om de onderneming en zijn werking. Daarvoor heeft u cijfermatig inzicht nodig en dat krijgt u.
“Voor het eerst had ik echt beeld bij wat er op zo’n balans stond; ik zag die voorraad levensmiddelen gewoon staan in het magazijn.”

Doel/Doelgroep:
Organisatiekundigen, -adviseurs en managers.

Het programma:
13.00 uur  ontvangst met broodje, koffie & thee
13.30 uur start workshop, inventarisatie vraagstukken deelnemers
13.45 uur workshop en college, diverse pauzes, inleidende en praktijkcases
19.00 uur lichte maaltijd
20.00 uur einde workshop

Uw inleider:
Ronald van Tol is organisatiekundige. Heeft onder andere gewerkt als krediet analist. Geeft colleges financiële analyse aan de VU, post doctorale opleiding Management Consultant en aan de Hogeschool in Rotterdam, voortgezette opleiding management, organisatie en beleid. Vanuit zijn werk als organisatiekundige en adviseur is hij veel betrokken bij de reorganisatie van ondernemingen.
Link: http://www.linkedin.com/in/ronaldvantol

Informatie vooraf:
Bij inschrijving ontvangt u een speciale reader, die u introduceert in de financiële taal.

Waar en wanneer?
9 februari 2010, locatie midden van het land

Antropia, Cultuur- en Congrescentrum
Hoofdstraat 8
3972 LA Driebergen

Wat zijn de kosten?
Ooa-leden € 135=, niet-leden €165,=  (excl. 19% BTW).
De kosten zijn inclusief koffie & thee, lunch en lichte maaltijd.

Hoe meld ik mij aan?
Uiterlijk (2 weken van te voren) dus voor 4 februari 2010. Update:(Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar 04-02-2010)
Per email: secretariaat@ooa.nl (vermeld uw NAW-gegevens, lid of niet)
Er is een maximum van 25 deelnemers per workshop. Bij meer inschrijvingen wordt een tweede workshop georganiseerd. Ongeveer anderhalve week vóór aanvang van de workshop ontvangt u van ons een bevestiging, de reader, de routebeschrijving en factuur. 

Hoe kan ik annuleren?
Uitsluitend schriftelijk (per post, fax of e-mail) vóór 27 januari 2010.
Annuleert u na, dan worden de kosten volledig in rekening gebracht.
Informatie:
Ooa secretariaat, tel. 033 247 34 42
 

 

 

 

 
 

 

 


 

Terug naar het agenda overzicht

Permanente Educatie punten (PE-punten)

In de Ooa activiteitenagenda staan de te behalen PE-punten per activiteit vermeld.
Hierin is onderscheid gemaakt in drie typen PE-punten: 

  • Professionele reflectie (Rood)
  • Vakinhoudelijke verdieping (Blauw)
  • Professionele ontmoeting (Groen)

De Commissie van Toelating en Toetsing (CTT) heeft de professionaliseringsactiviteiten van de Ooa als volgt ingedeeld: klik hier voor de verdeling.

Impressie activiteiten

De Orde organiseert een groot aantal activiteiten per jaar. Klik hier voor een impressie van deze activiteiten.

Activiteiten van andere verenigingen

De Ooa heeft met de BA&O en nvim afspraken gemaakt over het over en weer deelnemen van leden aan door de verenigingen georganiseerde activiteiten. Voor leden de mogelijkheid om tegen voordelige (leden-)tarieven kennis te maken met en deel te nemen aan de activiteiten van de BA&O en nvim.

Klik op het logo voor de link naar de activiteitenagenda.




Sioo workshops Veranderen, Organiseren, Adviseren en Leidinggeven in 2012/2013 (21 tot 39 PE punten!)

Login
  1. Wachtwoord vergeten?